• RAMOWY ROZKŁAD DNIA

6:00-8:00

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Kontakty z rodzicami, rozmowy indywidualne
          z dziećmi, zajęcia dodatkowe, zajęcia stymulacyjne, zabawy według zainteresowań dzieci, czynności opiekuńcze.

REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ

od godziny 8:00 do 13:00

8:00-8:45

Wspieranie rozwoju dzieci poprzez zabawy dydaktyczne, ćwiczenia mowy, zabawy ruchowe i  konstrukcyjne, ćwiczenia poranne.

8:45–9:00

Kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych.  Wdrażanie zasad kulturalnego zachowania się przy stole.

9:00–9:20

ŚNIADANIE

Nabywanie umiejętności kulturalnego spożywania posiłków.

9:20–10:45

Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne, tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania i odkrywania, podejmowanie zabaw badawczych  i  konstrukcyjno-technicznych. Wspieranie działań twórczych poprzez kontakt ze sztuką, muzyką i literaturą.

10:45 – 11:45

Wycieczki, spacery, obserwacje przyrodnicze, rozwijanie cech motorycznych poprzez ćwiczenia i zabawy ruchowe na placu przedszkolnym.

11:45 – 12:00

Czynności samoobsługowe i zabiegi higieniczne – przygotowanie do obiadu.

12:00 – 12:30

OBIAD

Nabywanie umiejętności samodzielnego spożywania posiłków, prawidłowego posługiwania się sztućcami. Wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych związanych
          z zachowaniem się przy stole.

12:30- 13:00

Kształtowanie zachowań prozdrowotnych,  zapewnianie dzieciom różnych form relaksu.

13:00 – 13:45

Praca indywidualna, zajęcia stymulacyjne, realizacja założeń programów własnych, innowacji pedagogicznych, praca kompensacyjno - wyrównawcza, zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci, czynności opiekuńcze.

13:45 – 14:00

Przygotowanie do podwieczorku. Wdrażanie zasad higieny
          i kulturalnego zachowania się przy stole.

14:00 – 14:15

PODWIECZOREK

Wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych związanych z zachowaniem się
          przy stole.