Strona główna
KOTKI - UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD
18 czerwca w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA” oraz laureatom konkursu plastycznego realizowanego w ramach kampanii „Zdrowie na pierwszym miejscu – Twój klucz do szczęścia”.
MISIE NA WYCIECZCE
12 czerwca najmłodsza grupa ,, MISIE" wybrały się na wycieczkę do Alpakarni w Poczesnej - Mini ZOO. Była to wyjatkowa przygoda podczas której, mieli możliwość zobaczyć alpaki, zebry, wielbłądy, kuce, surykatki, kapibary,lemury,, papugi i wiele innych zwierząt znajdujących się na terenie ZOO. Największą atrakcją dla dzieci były alpaki. Zwierzęta przyjazne, łagodne, które swoim urokiem i spokojem szybko skradły serduszka wszystkich Misiów. Dzieci miały okazję obserwować je z bliska, karmić oraz głaskać. Bliski kontakt ze zwierzetami wzbudził zachwyt wśród dzieci, rozwijał ciekawość i dostarczał wielu niezapomnianych emocji. Na zakończenie wycieczki przyszedł czas na zabawy na placu zabaw. Był to dzień pełen nowych doświadczeń, wrażeń i radośći.
KOTKI W BIBLIOTECE
11 czerwca dzieci z grupy KOTKI uczestniczyły w zajęciu bibliotecznym pod hasłem „Wyruszamy w wakacyjną podróż z książką” w Bibliotece Filii nr 5 w Grodźcu.
Podczas zajęć przedszkolaki rozmawiały o wakacyjnych wyjazdach, środkach transportu oraz o tym, jak książki mogą przenosić czytelników w różne, niezwykłe miejsca. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania „Wakacyjna podróż z książką”, a następnie aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat jego treści. Dodatkowo poznały historię zawartą w książce ,,Franklin jedzie na obóz” autorstwa Paulette Bourgeois, która wprowadziła je w temat wakacyjnych przygód, nowych doświadczeń i samodzielności.
MOTYLKI I TYGRYSKI NA WYCIECZCE
111 czerwca dzieci z grup MOTYLKI i TYGRYSKI wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do ZOO w Chorzowie, Podczas spaceru po ogrodzie zoologicznym z zainteresowniem obserwowały różnorodne gatunki zwierząt, poznając ich zwyczaje i ciekawostki na temat ich życia. Po zwiedzaniu na uczestników czekał wspólny piknik, który był doskonałą okazją do odpoczynku, rozmów i integracji na świeżym powietrzu. Całej wycieczce towarzyszyła radosna atmosfera, uśmiechy i wiele niezapomnianych chwil. To był wspaniały dzień pełen nowych doświadczeń , zabawy i nauki poprzez bezpośredni konatkt z przyrodą.
KOTKI W TEATRZE
9 czerwca br. dzieci z grupy KOTKÓW odwiedziły Teatr Żelazny w Katowicach. Celem było obejrzenie spektaklu pt. ,,Brzydkie Kaczątko” oraz udział w warsztatach teatralnych. Spektakl ten w mądry i przystępny sposób porusza ważne tematy akceptacji i empatii. Historia uczy najmłodszych, że prawdziwe piękno ukryte jest we wnętrzu, a odmienność jest wartością. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajeczne kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Uczestnicząc w warsztatach teatralnych KOTKI w praktyczny sposób poznały specyfikę teatru, rozwinęły wyobraźnię oraz wzbogaciły słownictwo. Dzieci dowiedziały się, jak zbudowany jest teatr, czym różni się scena od widowni, poznały tajemnicze kulisy, czyli przestrzeń ukrytą za kurtyną i po bokach sceny, kluczowe profesje tworzące spektakl oraz rodzaje lalek, które były wykorzystane w spektaklu. Po powroci

Kalendarz
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1103992